Alkomat Alkohit X3

W skład zestawu Alkohit X3 wchodzi:

  • Alkomat Alkohit X3

  • 2 baterie AAA

  • Pokrowiec

  • Etui na alkomat

  • Ustniki 5 szt.

Alkohit X3 to atrakcyjny cenowo pomocnik odpowiedzialnego kierowcy, podający niezawodne wyniki w każdym okolicznościach pomiaru. Jest elegancki w swej prostocie, wyposażony w najpotrzebniejsze funkcje. Wyświetlacz jest wyraźny, wynik przekraczający 0,2 promila jest podświetlony na czerwono, urządzenie zapamiętuje 5 pomiarów i umożliwia podawanie wyniku w różnych skalach. W ten sposób zapewnia wszystkie najważniejsze cechy porządnego alkomatu do codziennego użytku w prywatnym aucie. Przy jego projektowaniu wzięto pod uwagę opinie klientów.

Pomimo bardzo atrakcyjnej ceny, w urządzeniu celowo zastosowano jednowylotowy stabilny sensor elektrochemiczny o dużej czułości, w typie zbliżonym do policyjnych. Poprawka błędu wynosi jedynie 5%, co jest marginesem w zupełności wystarczającym przy zastosowaniach prywatnych.

Elektronika urządzenia została rozmieszczona w niedużej, pokrytej odporną na zarysowania gumą, obudowie. Jego design zdecydowanie wyróżnia się spośród szarego tłumu konkurencji. Dodatkowo zestaw ma pokrowiec, mający chronić alkomat przed uszkodzeniami i zabrudzeniami. W dodatkowej opcji, może być też pakowany do walizeczki aluminiowej.

Użytkowanie jest bardzo proste, ustnik zakłada się bezproblemowo (mają przy tym blokadę higieniczną zabezpieczającą przed zaciągnięciem się powietrzem znajdującym się w alkomacie). Czujnik pneumatyczny sam dba o podawanie odpowiedniej dawki powietrza do sensora. Wynik podawany jest w zakresie od 0,0 do 5,0 promila przy czym przy dawce powyżej 2,0 promili wyświetla się jako HIGH. Wynik podawany jest w przeciągu paru sekund.

Ponadto w razie chęci wymiany urządzenia na nowy model, można jej dokonać za dopłatą. Gwarancja na sensor i cały alkomat wynosi 2 lata dla osób prywatnych.

ALKOHIT X3 jest rozsądnym, bardzo lekkim i niedrogim urządzeniem, którym możemy zabezpieczyć się przed utratą prawa jazdy bądź surową odpowiedzialnością karną.