V-glass - zalety

O sukcesie, wydajności i wytrzymałości rozwiązań dotykowych, decyduje jakość użytych komponentów. Ten oczywisty truizm jest jednakże szalenie trafny w przypadku szkła stosowanego jak pokrycie ekranu dotykowego.

V- GLASS powstał aby sprostać nie tylko najtrudniejszym wymaganiom, ale także i przede wszystkim aby jego możliwości konfiguracyjne wyprzedzały oczekiwania przyszłego użytkownika. V-GLASS powstaje w szerokim zakresie rozmiarów, aby mógł trafić w nawet nietypowe miejsca. Jego grubość też można modyfikować, a jego krawędzie poddają się zasadniczo wszelkim typom obróbki. Finalnie ukształtowany produkt, można zadrukować, tak aby dostosować go do urządzenia, który chroni. Jeżeli potrzebne będą barwy firmowe- proszę bardzo. Gdy trzeba będzie stonować wybarwienie ze względu na otoczenie – też doskonale.

Poza powyższymi cechami, nie można zapomnieć o trwałości wynikającej ze specjalnego trybu hartowania w wyrafinowanych piecach hartujących. Ten rodzaj obróbki przynosi też znacznie gładsze powierzchnie tafli o równiejszych parametrach. W efekcie możemy się poszczycić charakterystyką tzw. szkła bezpiecznego.

W trakcie montażu nałożona zostaje dodatkowa powłoka przeciwodblaskowa (Antiglare). Wzmacnia ona konstrukcję ale przede wszystkim zmniejsza odbijalność światła w warunkach bezpośredniej ekspozycji. Ponadto charakterystyka fizykochemiczna tej powierzchni nadaje jej wrażenie satyny, dzięki czemu użytkownicy z łatwością przemieszczają po niej palce. Bardzo korzystną cechą tego rozwiązania jest odporność na odciski palców, przez co szyba wciąż pozostaje estetyczna i przejrzysta.

Zastosowania V- GLASS są bardzo szerokie, od ekranów dotykowych poprzez dekoratorstwo aż po osłony multimedialnych nośników reklamowych. Wystarczy pomysł a V-GLASS się do niego dostosuje.