V-totem - dla kogo?

W świecie nowoczesnego handlu wielko powierzchniowego, nieodzowne stają się nowe przekazy informacji, połączone z interakcją klienta wedle jego potrzeb. W natłoku reklam, szyldów, znaków informacyjnych, wszelkie miejsca użyteczności publicznej, potrzebują nowych technologicznie rozwiązań. Jednym z nich jest V-TOTEM, kiosk dotykowy komunikującym się multimedialnie z użytkownikiem.

W nowo powstających galeriach handlowych, ciężko już właściwie dziś sobie wyobrazić, system informacji wizualnej pozbawiony kiosków dotykowych. Stanowią już nie tylko rodzaj przewodnika po zakamarkach powierzchni handlowej, ale integrują się z coraz to nowymi funkcjonalnościami. Łącza się z systemami promocji oraz programów lojalnościowych, można je wykorzystać w loteriach paragonowych. Ich potencjalne zastosowanie jest coraz większe i uzależnione właściwie li tylko od pomysłowości twórców aplikacji.

Lecz e-kioski to nie tylko udogodnienie dla centrów zakupowych, lecz także wszelkie przecięcia szlaków komunikacyjnych takich jak: dworce, lotniska, huby metra/autobusów, stacje benzynowe czy na końcu hotele. Wszędzie tam dostarczają szybkiej i intuicyjnie podanej informacji.

V – TOTEM występuje w rozmiarze 50 i 55 cale, co jest wartością optymalną dla przewidywanych zastosowań. Zastosowany wyświetlacz został stworzony w technice LCD z parametrami wyświetlania dobranymi do potrzeb. Bez względu na wielkość wyświetlacza, posługują się technologią pozycjonowania w podczerwieni (IR), którą można obsługiwać zarówno palcem jak i dowolnym wskaźnikiem z 6 punktowym skanowaniem dotyku. Jest to sprawdzona technika, o dużym stopniu niezawodności i trwałości.

Front V-TOTEMU zrobiony został ze specjalnego hartowanego szkła, w głębokiej czarnej barwie. Jego design jest przemyślany, estetycznie korespondujący z nowoczesnym wzornictwem przemysłowym. Doskonale wkomponuje się w otoczenie publiczne nie stając się przy tym krzykliwą dominantą. Front w razie indywidualnych potrzeb może zostać oklejony folią w innych zestawach barw, np. w kolorach salonu firmowego w którym świadczy wstępne usługi informacyjne.

V-TOTEM może zostać wzbogacony o skonfigurowaną należycie jednostkę komputerową. Wtedy wystarczy tylko zainstalować potrzebne aplikacje, aby był niezwłocznie gotowy do działania w dedykowanej dla niego przestani.