Zestaw Alkohit X500

Zestaw Alkohit X500 ma w komplecie m.in:

  • Alkohit X500 wraz z rysikiem i etui

  • Baterię Li-ion 1200mAh 7,4V

  • Walizeczkę systemową na alkomat

  • Etui na alkomat

  • Kable, ładowarki i akcesoria eksploatacyjne

Alkohit X500 z serii X, łączy w sobie elektrochemiczny, nowoczesny, analogiczny do używanych przez Policję, sensor (plantynowy dwuwylotowy), z wyjątkowo wysmakowanym wyglądem i wygodą użycia.
 

Wyróżnikiem modelu jest dotykowy ekran 2,4 cala z trójjęzycznym menu (także w języku polskim). W połączeniu z poręcznymi wymiarami i niską wagą (tylko 170 gram!) jest czymś absolutnie przełomowym na rynku. Jego bateria, litowo- jonowa jak w telefonach komórkowych, zapewnia długi czas działania w różnych temperaturach, może być ładowana także z gniazda USB i gwarantuje 100% wydajność do 800 cykli pełnego ładowania. Zwrócić uwagę należy na możliwość przeprowadzania badania przy użyciu jednorazowych ustników lub nasadki lejkowej, obracanych 360 stopni. Dbają przy tym o higienę i bezpieczeństwo bakteriologiczne uniemożliwiając zaciągnięcie się powietrzem z alkomatu. Pomiary odbywają zarówno w trybie aktywnym jak i pasywnym. Ich wyniki zapisują się w pamięci urządzenia, które może przechować 20 000 zapisów z pełną informacją o dacie, czasie i temperaturze pomiaru. W opcji dodatkowo płatnej można bezprzewodowo, przez Bluetooth, łączyć się z drukarką termiczną D100. Zapisy można bezproblemowo zgrać do komputera w formacie Excel.
 

Za szybkość i jakość pracy odpowiada 32bitowy układ elektroniczny, dający gotowe do użycia urządzenie w ciągu 2 sekund, a wynik pomiaru w kilka sekund (daje to możliwość przeprowadzenia teoretycznie 360 pomiarów na godzinę). Zakres pomiaru wynosi od 0,0 do 6,300 promila przy tolerancji błędu 5% i z dokładnością do 0,001. Alkomat dba o dozowanie na czujnik właściwej porcji powietrza oraz aby sensor nie miał na sobie alkoholu z poprzedniego pomiaru.
 

Wraz z tym modelem alkomatu oferowany jest pakiet darmowych kalibracji w okresie gwarancji, co zdecydowanie zmniejsza koszty serwisowe. Kalibracja standardowa jest zrobiona w promilach, lecz można ją przestawić na inne jednostki. Ponadto w razie chęci wymiany Alkohita na nowy model, można dokonać wymiany za dopłatą. Gwarancja na sensor i cały alkomat wynosi 3 lata.
 

Alkohit X500 jest świetnym rozwiązaniem dla kadry zarządzającej i kierowniczej. Także, dla podróżujących przedstawicieli handlowych, czy dyrektorów. Wszędzie tam gdzie trzeba wiarygodnego pomiaru zawartości alkoholu, Alkohit X500 stanie na wysokości zadania.